НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ІНЖЕНЕРІЇ


Існування річкового та морського транспорту неможливе без кваліфікованих кадрів, що виконують обов’язки осіб командного (керівного) складу, зокрема – суднових механіків. Саме тому, 7 червня 1944 року створене «Одеське вище морехідне училище» (ОВМУ) і саме з цього ж часу розпочалася підготовка суднових інженерів-механіків з вищою освітою, для забезпечення морськими інженерами-механіками українських судноплавних компаній, таких як Чорноморське морське пароплавство, «Антарктика», Українсько-Дунайське пароплавство та ін., провідних українських морських торгівельних портів Одеси, Іллічівська (нині м. Чорноморськ), Херсона, Миколаєва, Севастополя, Південного та інших., і така підготовка безперервно продовжується і до сьогодення. Протягом свого існування заклад вищої освіти змінив назву кілька разів: Одеське вище морехідне училище (1944-1958 роки); Одеське вище інженерне морське училище (1958-1991 роки); Одеська державна морська академія (1991 – 2002 роки); Одеська національна морська академія (ОНМА) (2002 – 2015 роки); Національний університет «Одеська морська академія» (2015 по теперішній час). На протязі всієї історії підготовки дипломованих суднових механіків, високий рівень та  відповідність міжнародним вимогам неодноразово підтверджувались українськими та міжнародними кваліфікаційними організаціями. У 2018 році НУ «ОМА» пройшов інспекційну перевірку Європейського агентства з морської безпеки (EMSA – European Maritime Safety Agency), що підтвердила високий рівень надання освітніх послуг, якісну систему екзаменування, високий рівень спеціального обладнання і тренажерів, високу кваліфікацію викладачів та інструкторів НУ «ОМА». Також у 2018 році  програма підготовки була акредитована Інститутом морської техніки, науки та технологій Великобританії (IMarEST – Institute of Marine Engineering, Science and Technology, Лондон) (Сертифікат від 06.07.2018) на міжнародний еквівалент MRes (Graduate Specialist Diploma), що свідчить про те, що система підготовки за спеціалізацією «Управління судновими технічними системами і комплексами»  відповідає вимогам стандартів професійної компетентності інженерів у Інженерній раді Великобританії (Engineering Council). Ця акредитація дозволяє випускнику ННІІ НУ «ОМА», після набуття практичного досвіду, отримати професійну реєстрацію у якості дипломованого інженера (СEng), що відкриває широкі можливості кар’єрного росту на міжнародному просторі праці.

Інформація для студентів заочної форми навчання
Розклад занять 2021-2022 3-й курс ск. форма навчання
ПРОГРАМА Міжнародної науково-технічної конференції на тему “МОРСЬКИЙ ТА РІЧКОВИЙ ФЛОТ: ЕКСПЛУАТАЦІЯ І РЕМОНТ”

Підтверджений успіх співпраці НУ «ОМА» з компанією «Коламбія шипменеджмент України» у сфері організації плавальної практики інженерів ННІІ на сучасних морських суднах компанії


У НУ «ОМА» відбулася зустріч з представниками компанії «Коламбія шипменеджмент України» з метою удосконалення кадетської програми та подальшої співпраці у сфері підготовки морських інженерів Навчально Наукового Інституту Інженерії.

На зустрічі, що відбулася у грудні, організованої директором ННІІ з ініціативи керівництва компанії «Коламбія шипменеджмент Україна», виступили Маслов С.К., генеральний директор; Машкевич Г.Л. виконавчий директор; Іордатії П.П. тренінг офіцер; Соколова Г.М. керівник крюїнгового департаменту; Барбінягра І.А. координатор кадетської програми.

Ключові теми для обговорення, включали перспективи відносин курсантів ННІІ з компанією Коламбія на досяжність та здобування компетентності для якісної професійної діяльності на сучасних та перспективних суднах. Курсантам 2-го, 3-го курсів запропоновані переваги від співпраці, спрямованих на: підвищення професійної підготовки, сталого розвитку та просування кар’єрними сходами, збереження здоров’я курсантів та їх психічного здоров’я, добробут від очікуваного життя на морі та забезпечення його безпеки, соціальної підтримки.

Дводенна зустріч дала можливість поспілкуватися представникам компанії Коламбія з майбутніми офіцерами та дізнатися про їх поточний освітній та практичний рівень, запропонувавши кращих для розгляду та затвердження у кадетській програмі глобальним крюїнговим департаментом компанії Коламбія.

За результатами тестів та інтерв’ю, компанія Коламбія, затвердила 95% курсантів від заявлених, та включила їх до перспективно-оперативного плану посадки на судна із заявленими датами, погоджених з графіком навчального процесу ННІІ, НУ «ОМА».

Відгук компанії “Columbia Shipmanagement Ukraine” щодо співпраці с НУ “ОМА”

 

 

 

Грант для студентів і молоді яка хоче вчитися

Адреса, контакти: 65029, м.Одеса, вул. Дідріхсона 8, навчальний корпус 3
Телефон: (048) 793-16-85
E-mail: smf@onma.edu.ua

Директорат Навчально-Наукового Інституту Інженерії


 

Даніленко Дмитро Віталійович
Даніленко Дмитро ВіталійовичЗаступник директора з навчально-педагогічної роботи
<strong>Колегаєв Михайло Олександрович</strong>
Колегаєв Михайло ОлександровичДиректор інституту, кандидат технічних наук, професор
Обертюр Костянтин Леонідович
Обертюр Костянтин ЛеонідовичЗаступник директора з наукової роботи, кандидат технічних наук

Структурна схема навчально-наукового інституту інженерії