З 9 по 11 жовтня  2019 р. у м. Варна (Болгарія), на базі  Військової академії ім. Ніколи Вапцарова  відбулась міжнародна наукова конференція для курсантів морських вищих навчальних закладів на тему «Моя майбутня професія у 2040 році: проблеми вищої освіти».

У конференції взяли участь близько 30  курсантів з 5 країн: Болгарії, Польщі, Румунії, Грузії та України.

Від Національного університету “Одеська морська академія” у конференції взяли участь: курсант 5 курсу ФМПтаМ – Дудніченко Кароліна Володимирівна, яка виступила з темою «Морські юристи у 2040: хто вони?» і зайняла призове місце, і курсант 6 курсу ФМПтаМ – Подкопаєв Олександр Сергійович, який виступив з темою «Робота кадета в морі: минуле, теперішнє й майбутнє».

Мета конференції: обмін знаннями, досвідом, виявлення загальних проблем та аналіз недоліків вищої освіти з боку курсантів і бачення своєї професії в майбутньому.