З 5 по 14 травня 2021 року у штаб квартирі Міжнародної морської організації (ІМО), у Лондоні, відбулася 103 Сесія Комітету безпеки мореплавства (КБМ) ІМО. Уже у друге Сесія КБМ відбувалася дистанційно, на он-лайн платформі KUDO.

Як представник Міжнародної асоціації морських університетів (МАМУ) у роботі 103 Сесії КБМ ІМО брав участь старший викладач кафедри «Управління судном» Жуков Д.С.

Зі вступним словом перед початком роботи Сесії виступив Генеральний секретар ІМО Кітак Лім. У своєму виступі Генеральний Секретар ІМО звернув увагу на негативний вплив пандемії COVID 19 на світову торгівлю, морський транспорт та моряків особливо.

«Seafarers: at the core of shipping’s future» (Моряки – це основа майбутнього судноплавства) девіз цьогорічної теми морського року. Така тема надає унікальну можливість надіслати світовій спільноті меседж про захист прав моряків та збільшення уваги до їх унікальної ролі як ключових робітників світової торгівлі.

Також Кітак Лім підкреслив важливість питань охорони, особливо у районі Гвінейського заливу. Відносно суден MASS (Морські автономні надводні судна) було відмічено про затримку, у зв’язку з пандемією, мінімум на рік відпрацювання питань пов’язаних з такими суднами.

Під час засідань 103 Сесії КБМ ІМО були розглянуті наступні питання:

1. Затвердження порядку денного.
  2. Рішення інших підкомітетів ІМО
  3. Обговорення та схвалення доповнень до Конвенцій ІМО
  4. Нарощування потенціалу для здійснення нових заходів
  5. Питання щодо використання суден MASS
  6. Розвиток подальших вимог для забезпечення безпеки суден, що використовують мазут
  7. Нові вимоги до конструкції суден
  8. Заходи зі збільшення безпеки мореплавства прибережних паромів
  9. Заходи з посилення морської охорони
  10. Піратство та озброєні напади на судна
  11. Небезпечна морська міграція
  12. Формалізована оцінка ризику
  13. Людський елемент, підготовка та несення вахти
  14. Навігація, зв’язок, пошук та порятунок
  15. Проектування та конструкція суден
  16. Суднові системи та обладнання
  17. Застосування методів роботи КБМ
  18. Програма роботи
  19. Вибори Голови та Заступника Голови КБМ на 2021 рік
  20. Інші питання
  21. Затвердження докладу 103 Сесії КБМ

Під час 103 Сесії КБМ працювали наступні робочі групи:

1. Робоча група 1 (з питань суден MASS)
  2. Робоча група 2 (з питань піратства)
  3. Робоча група 3 (з питань безпеки суден, що використовують мазут)

Під час роботи Сесії було опрацьовано понад 100 офіційних документів розроблених секретаріатом та країнами учасниками.

Новим Головою КБМ ІМО було обрано Ms. Mayte Medina, Заступником Голови було обрано Mr. Mozas.

З повним текстом виступів Генерального Секретаря ІМО Кітак Ліма та робочими документами 103 Сесії КБМ ІМО можна ознайомитись на офіційному сайті організації www.imo.org .

Msc 103 Medium