З 15 по 24 травня в Лондоні відбулася 108 сесія Комітету з безпеки на морі  Міжнародної морської організації (IMO MSC 108). Міжнародну асоціацію морських університетів на IMO MSC 108  представляв старший викладач кафедри управління судном Національного університету «Одеська морська академія» КДП Дмитро Жуков.

Під час проведення IMO MSC 108 було розглянуто наступні питання:

Відкриття сесії

1. Затвердження порядку денного; звіт про повноваження
  2. Рішення інших органів ІМО
  3. Розгляд та прийняття змін до обов’язкових актів
  4. Розробка цільового інструменту для морських автономних надводних суден (MASS)
  5. Розробка нормативної бази безпеки для підтримки скорочення викидів парникових газів із суден з використанням нових технологій та альтернативних видів палива
  6. Перегляд Керівних принципів щодо управління морськими кіберризиками (MSC-FAL.1/Circ.3/Rev.2) та визначення наступних кроків для посилення морської кібербезпеки
  7. Заходи щодо підвищення безпеки на морі
  8. Піратство та збройні напади на судна
  9. Небезпечна змішана міграція морем
  10. Безпека поромів на внутрішніх водах
  11. Формальна оцінка ризику
  12. Навігація, зв’язок та пошуково-рятувальні роботи (Звіт десятої сесії підкомітету)
  13. Імплементація інструментів ІМО (Звіт дев’ятої сесії Підкомітету)
  14. Перевезення вантажів і контейнерів (Звіт дев’ятої сесії Підкомітету)
  15. Проектування та будівництво суден (Звіт десятої сесії підкомітету)
  16. Людський елемент, навчання та несення вахти (Звіт десятої сесії Підкомітету)
  17. Застосування методики роботи Комітету
  18. Робоча програма
  19. Інші питання
  20. Розгляд звіту Комітету на 108 сесії

У перший день сесії з привітальним словом виступив Генеральний секретар IMO Arsenio Dominguez. Він вказав на те, що девіз цьогорічного дня моряка «Навігація в майбутнє: безпека перш за все». Цей девіз дуже близький до напрямів роботи IMO MSC, та в рік відзначення п’ятдесятої річниці Конвенції SOLAS є обіцянкою підтримувати найвищі стандарти безпеки в кожному аспекті регулятивної роботи цієї Організації.

Також Генеральній секретар звернув увагу на проблеми піратства, особливо на ситуацію у Червоному морі, розробки вимог до MASS та інші.

Повний текст виступу Генерального секретаря IMO можна переглянути за посиланням:https://www.imo.org/en/MediaCentre/SecretaryGeneral/Pages/MSC-108-Opening-remarks.aspx

Цікавою подією під час проведення IMO MSC 108 став Міжнародний день жінок на морі.

Також під час проведення IMO MSC 108 було представлено ряд презентацій:

• Необхідність створення передових програм освіти та підготовки моряків і глобальної платформи для високотехнологічних суден
  • Тенденції щодо нещасних випадків і проекти даних у морському страхуванні
  • ECDIS наступного покоління: ECDIS відповідно стандарту S-100
  • Підхід до безпеки та протоколи, застосовані під час випробувань аміачного суднового палива в порту Сінгапуру
  • Реалізація нульового забруднення з ядерною енергетикою
  • Виникаючі морські кіберзагрози та потенційні засоби їх пом’якшення
  • Ознайомлення з навчальними онлайн-матеріалами з безпеки поромів на внутрішніх водах
  • Відкриття глибин: Співпраця з судноплавною галуззю для картографування океану для глобальної вигоди

“ORCELLE” – рішення щодо вітрил як основного рушія.