В період з 10 по 14 лютого 2025 року відбулась 11-а сесія Підкомітету з людського елементу, підготовки та несення вахти Міжнародної морської організації (ІМО), яка проходила у штаб-квартирі ІМО. На заходах сесії у штаб-квартирі ІМО Україну представляли радник Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії Ярослав Мошкола та проректор Національного університету «Одеська морська академія» професор Вадим Захарченко.
В рамках порядку денного сесії делегати розглянули актуальні питання підготовки і сертифікації моряків, зокрема роль людського елементу, звіт щодо незаконних практик, пов’язаних із сертифікатами компетентності, питання підтримки скорочення викидів парникових газів з суден, що використовують альтернативні палива, ухвалили ряд типових навчальних курсів ІМО, а також розглянули інші питання.
Одним з основних питань, що розглядались, було питання всеохоплюючого перегляду Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року (Конвенція ПДНВ) та Кодексу з підготовки і дипломування моряків та несення вахти (Кодекс ПДНВ). Професор Вадим Захарченко взяв безпосередню участь у робочій групі з перегляду Конвенції ПДНВ та Кодексу ПДНВ, яка працювала в рамках сесії. За підсумками роботи групи підкомітет ухвалив перелік ідентифікованих прогалин, що підлягають опрацюванню з метою внесення поправок до Конвенції ПДНВ та Кодексу ПДНВ, та «дорожню карту» подальшого перегляду Конвенції ПДНВ та Кодексу ПДНВ.
Під час сесії підкомітету у штаб-квартирі ІМО також був проведений круглий стіл, присвячений наслідкам російського вторгнення в Україну, безпековій ситуації в Чорноморському регіоні, функціонуванню Морського транспортного коридору. В рамках круглого столу професор Вадим Захарченко виступив з доповіддю, в якій поділився з учасниками детальним аналізом впливу воєнних дій на систему морської освіти в Україні, викликів для морських закладів вищої освіти в умовах війни та заходів, що вживаються закладами освіти для забезпечення належної підготовки здобувачів морської освіти у таких умовах. Професор Вадим Захарченко наголосив на важливості розширення міжнародного співробітництва та підтримки українських закладів освіти, які продовжують працювати у складних умовах.