13 листопада 2020 року відбувся вебінар на тему: “Запобігання плагіату в студентській і науковій роботі, практичні приклади та поради”, який проводило керівництво Товариства з обмеженою відповідальністю “Плагіат”. У даному заході взяв участь Національний університет «Одеська морська академія». Під час вебінару були розглянуті наступні питання:

  1. Необхідність антиплагіатної програми задля запобігання копіювання з Інтернету та баз даних.
  2. Що не потрібно вважати за плагіат.
  3. Плагіат чи технічна помилка?
  4. Які засоби використовуються при написанні з метою обійти антиплагіатну систему.
  5. “Млини” дисертацій – загроза національній безпеці.
  6. Нормативно-правова база та офіційні рекомендації для запобігання академічному плагіату( порушення законодавства, причини; законодавча база проведення антиплагіатних перевірок у ЗВО, а також офіційні рекомендації; що важається порушенням академічної доброчесності; види відповідальності за порушення академічної доброчесності здобувачами).
  7. Система StrikePlagiarism.
  8. Правила Інтерпратації Звіту подібності. Аналіз Звіту подібності.

Ті, хто не зміг взяти участь у вебінарі можуть перейти за наступним посиланням https://www.youtube.com/watch?v=-7gaDKF-E2g та подивитись у записі.

            Міністерство освіти і науки України та Google Україна проведуть онлайн-семінар для науковців, на якому розкажуть про застосування інструментів Google у сфері наукових досліджень та публікацій. Йдеться про Google Академія, Google Public Data, Google Cloud Platform тощо.

«Компетентне застосування нашими науковцями у своїй дослідницькій діяльності сучасних діджитал-інструментів відкриває для них нові, ширші можливості. Впевнений, що наша ініціатива буде позитивно сприйнята науковою спільнотою», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Артур Селецький.

            Семінар відбудеться 19 листопада, початок о 14:00.

Під час онлайн-семінару розглядатимуться такі питання: роль цифрових сервісів у розвитку науки; прикладне використання системи Google Академія; можливості розширеного пошуку Google та Google Alerts; робота з масивами даних – Google Public Data, Dataset Search, Google Data Studio та Google Cloud Platform.

Для підтвердження участі у заході необхідно заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/5WkhvvekoMyqSwat6 [1].