З 11 по 13 жовтня 2017 року на базі Військово-морської академії ім. Ніколи Вапцарова (Республіка Болгарія) у місті Варна, проходила 18-а Щорічна Генеральна Асамблея Міжнародної асоціації морських університетів (МАМУ). Національний університет «Одеська морська академія» на Генеральній Асамблеї представляли: ректор НУ «ОМА» Міюсов М.В., начальник відділу міжнародних зв’язків Чеснокова М.В., старший викладач кафедри управління судном Жуков Д.С., курсант 3 курсу ФМПіМ Дудніченко К.В., курсант 2 курсу СМФ Олефір М.С. та курсант 3 курсу СВФ Балакіна А.С.

Перед роботою Генеральної Асамблеї з 8 по 10 жовтня пройшли засідання робочих груп та Міжнародного виконавчого комітету МАМУ. Старший викладач кафедри управління судном Жуков Д.С. входить до складу робочої групи МАМУ з проблем підготовки курсантів на борту судна (On-board training working group). Результатом діяльності цієї робочої групи є інформаційні папери внесені до порядку денного засідань підкомітету Міжнародної морської організації (IMO) з питань людського чинника, підготовки та несення вахти (HTW), та постійна участь у засіданнях HTW. Засідання робочої групи відбувалося 8 жовтня, за участі виконавчого директора МАМУ доктора Такеші Наказава та голови відділу IMO з питань людського чинника, підготовки та несення вахти (HTW Division) Мілхар Фаждін. Звіт робочої групи був представлений на засіданні Міжнародного виконавчого комітету МАМУ 10 жовтня.

Урочисту церемонію відкриття 18-ї Щорічної Генеральної Асамблеї МАМУ вступним словом відкрили начальник Військово-морської академії ім. Ніколи Вапцарова контр-адмірал Боян Меднікаров, представник Nippon Foundation Такехіро Умемура та голова МАМУ Ніл Босе. Після церемонії відкриття представник Міжнародної морської організації Мілхар Фаждін та президент Морського інституту Великобританії Девід Шнайдер представили основні доповіді.

Роботу заходу продовжив Президентський форум, в якому взяв участь ректор НУ «ОМА» Міюсов М.В. На форумі були обговорені питання стосовно розвитку морської освіти та співпраці між морськими навчальними закладами.

У 18-й Щорічній Генеральній Асамблеї прийняли участь 212 представників з 48 вищих морських навчальних закладів з 33 країн світу. Головна тема заходу: «Global perspectives in MET: Towards Sustainable, Green and integrated Maritime Transport». Під час технічних сесій були представлені доповіді з тематики Щорічної Генеральної Асамблеї МАМУ.

В останній день зустрічі була проведена екскурсія по Військово-морській академії ім. Ніколи Вапцарова, де була можливість ознайомитися з основними напрямами освітньої і наукової діяльності академії, її історією, а також відвідати та оглянути навчально-лабораторну і тренажерну базу академії, де були представлені тренажери для підготовки судноводіїв та морських інженерів.

Також були проведені презентації робіт іноземних курсантів на різноманітні теми з мореплавста. У змаганні перші три місця зайняли філіппінці, грузини та американці відповідно.

Всі учасники 18-ї Щорічної Генеральної Асамблеї відчували постійну увагу та підтримку з боку персоналу Військово-морської академії ім. Ніколи Вапцарова.