10 лютого 2021 року відбулася онлайн-конференція Чорноморської асоціації морських університетів (BSAMI). Національний університет «Одеська морська академія» представили ректор проф. Міюсов М.В. і начальник відділу міжнародних зв’язків Чеснокова М.В.

У рамках засідання BSAMI були розглянуті питання просування та реорганізації спільних проектів членами асоціації, план роботи на наступний рік, фінансові питання, а також питання прийняття у BSAMI нових членів. Обговорювалось питання запобіжних заходів щодо COVID-19 та обмін досвідом у боротьбі з пандемією та учасники презентували короткотермінові цілі (освітні, дослідницькі проекти, наукові дослідження). Було підкреслено важливість співпраці у Чорноморському регіоні для довгострокової стратегії з підтримки стійкого розвитку в морському та приморському регіонах. Обговорювались новітні тенденції, заходи та можливості у Чорноморському регіоні та очікування учасників проекту від морської освіти та підготовки.

Спікери виступили з наступними доповідями: «Професійна підготовка для залучення до морської освіти»; «Проблеми, спричинені COVID-19, знайдене рішення, поточна ситуація та плани на майбутнє»; «Зміни парадигми та нові технології»; «Використання симулятора машинного відділення в середовищі доповненої реальності у зв’язку з навчанням та дослідженнями під час пандемії COVID-19»; «Заходи проти забруднення моря та охорони навколишнього середовища в Чорному морі – проект BLUE4SEAS»; «Розробка спільної магістерської програми з питань морського управління для регіональної співпраці – проект MINE-EMI»; «Розвиток навичок міжособистісного спілкування у морському плаванні – проект iSOL-MET».