04112016-12 листопада 2016 року фахівці Interlegal провели перший з осіннього циклу майстер- класів для студентів одеських ВНЗ. Майстер-клас пройшов в рамках “Тижня морського права” у Національному університеті “Одеська морська академія”.

Олена Пташенчук, юрист Interlegal, представила курсантам ряд нещодавніх справ, які активно супроводжували фахівці компанії. Доповіді були присвячені темам “Sister Ship Arrest” і “Нестача вантажу в контейнерах”.

Під час першого виступу була розглянута проблематика арешту судна у власності судновласника, замість того судна, до якого спочатку виникла морська вимога. Презентація була заснована на положеннях Міжнародної конвенції про уніфікацію деяких правил, що стосуються арешту морських суден, 1952 р.04112016-3

Як приклад покрокового ініціювання арешту “sister ship” в Україні, аудиторії було представлено справу з практики Interlegal про стягнення бункерного боргу між іноземними компаніями – бункерних трейдером і судновласником. Особливу увагу було приділено питанням встановлення юрисдикції і фактичним виконанням ухвали суду про арешт судна.

У рамках другої доповіді Олена Пташенчук поділилася досвідом юридичного супроводу постачання контейнерних вантажів на умовах CFR і CIF і веденням претензійної роботи за фактами нестачі вантажу в портах призначення.

Спеціаліст Interlegal висвітлила особливості складання товарно-супровідної документації, переходу ризиків між покупцем і продавцем, визначення зони відповідальності контейнерного терміналу і лінійного перевізника, наявності страхового інтересу у сторін, а також стандартних умов визначення фінальної ваги за контрактами GAFTA і FOSFA. Під час обговорення були надані практичні рекомендації в частині ведення претензійної роботи за фактами нестачі вантажу в контейнерах. Найактивніші курсанти отримали в подарунок один із серії путівників “Що заважає хорошому фрахтувальнику?” і були запрошені на День відкритих дверей до Interlegal.