Дунайською Комісією було нагороджено пам`ятною медаллю «За внесок у розвиток дунайського судноплавства» д.т.н., профессора Ігоря Івановича Гладких. Протягом тридцяти років пан Гладких І. І. активно сприяв розвитку дунайського співробітництва, підвищенню міжнародного авторитету Дунайської Комісії та розвитку співробітництва з іншими міжнародними організаціями, які займаються проблемами внутрішнього водного транспорту. Більшість наукових робіт доктора технічних наук, професора Гладких І. І. тісно пов`язані з розвитком водної інфраструктури Дунаю, змістом та забезпеченням його фарватеру, вивченням та впровадженням наукових рішень з метою розвитку річкової інформаційної системи РІС українських внутрішніх водних шляхів. За його активної участі було забезпечено умови для належної інформаційної підтримки судноплавства, що допомагало забезпечувати безперешкодне та безпечне судноплавство на українській ділянці Дунаю. Крім того, він активно забезпечував збір даних для Дунайської Комісії, чим він допомагав у складанні гідротехнічних та статистичних публікацій ДК. Доктор Гладких І. І. Протягом багатьох років був активним учасником різних робочих органів Дунайської Комісії, неодноразово успішно виконував обов`язки голови засідань робочої групи з технічних питань та нарад експертів, при цьому зумів зробити значний внесок у підготовку та розробку документів, що стали основою для прийняття значних рішень сесій Дунайської Комісії. Це, безперечно, сприяло забезпеченню свободи судноплавства та нормальних умов роботи суден та екіпажів на Дунаї. Завдяки його діяльності він безперечно належить до експертів України, які зробили основний внесок у розвиток дунайського судноплавства. З цієї причини було гідно відзначено внесок д.т.н та профессора Ігоря Івановича Гладких загалом, нагородивши його пам’ятною медаллю.

Б І О Г Р А Ф І Я

Гладких Ігор Іванович народився 11 листопада 1957 року і раптово помер 13 серпня 2021 року. У 1981 році він закінчив інститут нафти і газу в Івано-Франківську (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, спеціальність прикладна геодезія) та отримав диплом інженера. У 2001 році закінчив курс International Maritime Academy (Italy). Вся трудова діяльність пана Гладких Ігоря Івановича тісно пов’язана з підготовкою кадрів водного транспорту та забезпеченням умов длян алежної інформаційної підтримки судноплавства, що сприяло безперешкодному та безпечному судноплавству на Дунаї. 18 років він пропрацював у Національному Університеті “Одеська морська академія” на різних посадах, пройшовши шлях від доцента кафедри до професора, декана факультету судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхах. З 1988 року працював на кафедрі «Водних досліджень» Одеського
державного університету (ОГУ). З 1990 року працював доцентом на факультет гідротехнічного та транспортного будівництва Одеського інженерно-будівельного інституту (ОІБІ). З 1993 року професор Гладких І. І. був завідувачем кафедри в Одеській національній морській академії, а з 2000 року – деканом факультету судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхах. За свої трудові досягнення пан Гладких І.І. у 2009 році був удостоєний Почесної нагороди Міністра освіти України, Державної адміністрації морського та річкового флоту України. На посаді професора, декана факультету судноводіння на морських та внутрішніх водних шляхах пан Гладких І.І. докладав усі зусилля для належноїі нформаційної підтримки судноплавства та підготовки кадрів водного транспорту, що допомагало забезпечувати безперешкодне та безпечне судноплавство на Дунаї.  Пана Гладких І.І. брав активну участь у зборіданих для гідротехнічних та статистичних публікацій Дунайської Комісії, у тому числі інформації про суднопроходи та перевезення вантажів по Дунаю. З 2008 р. пан Гладких Ігор Іванович був членом делегації України на засіданнях Дунайської Комісії, брав активну участь у роботі групп експертів з гідротехнічних споруд, питань кваліфікації та компетенції плавскладу на Дунаї, вносячи до її діяльності свій професійний внесок та глибокі знання Дунаю. Виходячи з вищезазначеного, було гідно відзначено внесок пана Гладких Ігоря Івановича у діяльність дунайського судноплавства та нагороджено його пам’ятною медаллю “За внесок у розвиток дунайського судноплавства” посмертно. За його активної участі було забезпечено умови для належної інформаційної підтримки судноплавства, що допомагало забезпечувати безперешкодне та безпечне судноплавство на цій ділянці Дунаю. Крім того, він активно забезпечувавзбірданих для Дунайської Комісії, чим він допомагав у складанні гідротехнічних та статистичних публікацій ДК.