Трастовий фонд моряків ITF (ITF Seafarers’ Trust), Профспілка робітників морського транспорту України (ПРМТУ) та Національний університет «Одеська морська академія» (НУ «ОМА») раді оголосити початок нової ініціативи, покликаної допомогти українським курсантам завершити навчання та дати їм можливість впевненіше дивитися у майбутнє. В рамках цього спільного проекту Трастовий фонд сплатить вартість навчання 32 курсантам НУ «ОМА», членам ПРМТУ, які не мають фінансової можливості зробити це самостійно. Проект включає погашення заборгованості за 2021-2022 навчальний рік, а також оплату за наступний рік. Серед бенефіціарів проекту – діти-сироти, діти моряків, покликаних на військову службу, та діти із малозабезпечених сімей.

Протягом багатьох років Україна посідає провідні позиції щодо підготовки морських кадрів для міжнародного ринку праці. Низка кращих судноплавних компаній набирають українських курсантів і готують молодих та перспективних моряків для роботи на своїх суднах.

Вісім місяців тому вторгнення росії в Україну призвело до значної кризи в усіх сферах, включаючи морську галузь, яка нещодавно почала одужувати від наслідків пандемії COVID-19.

На думку експертів галузі, війна та військове становище в Україні за останні 8 місяців викликали нову кризу зміни екіпажів та гостру нестачу кадрів на міжнародному морському ринку праці. Крім того, майбутнє курсантів морських училищ перебуває під загрозою.

Трастовий фонд разом із ПРМТУ прагне, наскільки це можливо, запобігти та усунути ці негативні наслідки нинішньої ситуації в морському секторі.

НУ «ОМА»  багато років співпрацює з Міжнародною федерацією транспортників та Профспілкою робітників морського транспорту України. Для нас дуже важливо, що наші колеги та друзі у цей важкий для всіх українців час прийняли рішення реалізувати такий важливий і своєчасний проект.

Нині в нашому університеті навчається кілька тисяч студентів і курсантів. Близько половини з них навчаються за кошти державного бюджету, решта оплачують навчання, проживання та харчування в університеті. З початком військової агресії російської федерації в Україні багато українських сімей втратили не лише доходи, а й житло та майно.

Проект, який реалізує ITF Seafarers’ Trust, дозволить 32 нашим курсантам, які опинилися у скрутному становищі, не лише погасити наявну заборгованість за минулорічне навчання, а й продовжити навчання в університеті з оплатою за кошти проекту. Відповідний договір підписано сторонами 2 листопада 2022 року.

Від імені НУ «ОМА» висловлюю подяку Кеті Хіггінботтом, голові ITF Seafarers’ Trust, та Олегу Григорюку, голові ПРМТУ за підтримку, яку надають нашим курсантам.