07112016-1З 26 по 28 жовтня 2016 року на базі В’єтнамського морського університету (ВМУ) у місті Хайфон, Соціалістична республіка В’єтнам (СРВ), проходила 17 Щорічна Асамблея Міжнародної асоціації морських університетів. Національний університет «Одеська морська академія» на Асамблеї представляли: ректор НУ «ОМА» Міюсов М.В., начальник відділу міжнародних зв’язків Чеснокова М.В. і старший викладач кафедри управління судном Жуков Д.С.

Роботі Асамблеї передували засідання керівних органів Асоціації і друге засідання робочої групи Асоціації з проблем підготовки курсантів на борту судна (On-board training working group). У Хайфоні проходило друге засідання робочої групи, Жуков Д.С., як представник Асоціації на підкомітеті Міжнародної морської організації (IMO) з питань людського фактора, підготовки і несення вахти (HTW) є учасником цієї робочої групи.

26 жовтня в актовій залі ВМУ відбулося урочисте відкриття Асамблеї. Перед відкриттям заходу студенти та співробітники виступили з концертними номерами, були виконані національні в’єтнамські пісні, танці та сцени з народного епосу В’єтнаму.

Вступним словом Асамблею відкрив президент ВМУ Lương Công Nhớю. Також на церемонії відкриття виступили представники Міністерства транспорту СРВ, Міністерства освіти СРВ, голова Асоціації Neil Bose і представник Nippon Foundation – Kenj Oguro. Після церемонії відкриття відбувся Президентський форум, в якому взяв участь ректор НУ «ОМА» Міюсов М.В. На форумі була прийнята Хайфонская декларація (Haiphon Statement) IAMU. Під час технічних сесій було заслухано близько 50 доповідей з тематики Асамблеї. У другий день з доповіддю виступив Жуков Д.С.

28 жовтня були заслухані звіти за проектами Асоціації і кращі презентації студентів – учасників студентської Асамблеї. У другій половині дня пройшли урочисті церемонії закриття заходу. Асамблея МАМУ в 2017 році відбуватиметься на базі Морської академії імені Вапцарова, місто Варна. Двадцяту, ювілейну Асамблею МАМУ було вирішено провести в 2019 році в Токіо.

Всі учасники Асамблеї відчували постійну увагу та підтримку з боку персоналу ВМУ. Співробітникам і студентам ВМУ вдалося створити справжню атмосферу свята, дружби і взаєморозуміння.