11 – 13 липня у штаб-квартирі Міжнародної морської організації (ІМО, Лондон, Велика Британія) проходив студентський форум Міжнародної асоціації морських університетів (IAMU). Цей захід став традиційним для асоціації в цілому та для університетів, до складу яких входить Національний університет «Одеська морська академія».

На форумі, крім організаторів і кураторів робочих груп, були присутні 60 студентів, які представляли навчальні заклади більше ніж 30 країн світу. Тема форуму була присвячена темі Міжнародного дня моря 2017 року: зв’язок суден, портів і людей.

Перший робочий день почався з привітального слова генерального секретаря ІМО Кітака Ліма, в якому він акцентував увагу на тому, що люди, які тим чи іншим чином пов’язані з морем, завжди можуть змінювати курс свого життя, але кожен з них має широкий вибір альтернатив. Він наголосив, що важливу роль в такій мобільності повинно відігравати розуміння морегосподарського комплексу в цілому, що потребує постійної співпраці з різноманітними секторами морського бізнесу.

Також привітальні слова були сказані виконавчим директором IAMU Такеші Наказава та представником Nippon Foundation – головного спонсора асоціації.

Для роботи всі студенти були поділені на 5 груп, до яких вони розподілялись в залежності від роду занять та географічного розташування їх ВНЗ. Протягом двох днів проходили активні обговорення, висловлювались ідеї, освітлювались нагальні проблеми морської галузі та в результаті кожна група презентувала власний проект на запропоновану тему, де окрім оголошення проблем пропонувались шляхи їх вирішення.

Представником НУ «ОМА» на форумі був курсант 5 курсу факультету морського права і менеджменту Козаченко Микола, який був залучений до роботи групи, що розглядала проблеми портових і берегових служб. Було запропоновано і розглянуто багато ідей, в тому числі проблеми взаєморозуміння між моряками та береговими службами, проблеми роботи портів, а також небезпечні тенденції в кібербезпеці.