22 січня 2020 року на базі університету Пірі Рейс (Тузла, Туреччина) відбулася 10-а ювілейна Генеральна асамблея Чорноморської асоціації морських університетів (BSAMI). Національний університет «Одеська морська академія» представили ректор проф. Міюсов М.В. і начальник відділу міжнародних зв’язків Чеснокова М.В.

У рамках засідання BSAMI було проведено перегляд статей Основного договору асоціації і були внесені деякі істотні зміни. Також були розглянуті питання просування спільних проектів членами асоціації, можливості визнання BSAMI іншими світовими асоціаціями та організаціями, фінансові питання, а також питання прийняття у BSAMI нових членів. На засіданні були підтримані кандидатури наступних навчальних закладів: Військово-морська академія «Мірча чель Батран» (Румунія), Батумський навігаційний університет (Грузія), Технічний університет Стамбула, факультет суднобудування і морських технологій Faculty of Ship Building and Ocean Engineering (Туреччина).

Під час проведення засідання ректор НУ «ОМА» проф. Міюсов М.В. був обраний наступним головою Чорноморської асоціації морських університетів на період 2021 – 2023 р., до передачі повноважень він буде виконувати обов’язки заступника голови.

Також, у межах подальшої співпраці було розглянуто і підписано договір між BSAMI і Конференцією периферійних морських регіонів Європи (CPMR). Предметом договору стала можливість подачі заявок і виконання спільних європейських проектів за участю університетів-членів BSAMI.

23-24 січня в рамках 10-ї ювілейної Генеральної асамблеї Чорноморської асоціації морських університетів відбулася міжнародна конференція, присвячена питанням морської освіти, в якій взяли участь ректори й інші представники університетів-членів BSAMI, а також учасники міжнародного проекту MINE-EMI Erasmus +.