V Міжнародний форум з освіти, практичної підготовки та працевлаштування моряків, що традиційно проходить на території Одеського морвокзалу 20 і 21 квітня під лозунгом “Партнерство заради прогресу”, є важливою подією не лише для Одеси, а й для всієї України, – наголосив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець на відкритті заходу. Він підкреслив – ця подія показує, що Україна є впливовою морською державою, важливим гравцем на світовому ринку освітніх послуг у сфері мореплавства. Перший заступник Міністра освіти і науки України наголосив, що даний форум допоможе суттєво підвищити якість освіти в морських освітніх закладах, дасть поштовх для розвитку освіти. Організаторами форуму виступили Національний університет “Одеська морська академія” та виставковий центр “Одеський дім”.

Програмою форуму передбачені виставка, конференція та круглі столи з питань взаємодії роботодавців і моряків, професійної кар’єри, людського фактору, морської освіти, тренажерної підготовки тощо.

У форумі приймають участь делегації понад 70 організацій і компаній з 20 країн світу – представники міжнародних морських організацій, асоціацій і адміністрацій: старший заступник директора департаменту з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) – Хіроюкі Ямада, виконавчий директор Європейської агенції з безпеки мореплавства (EMSA) – Маркку Міллі (Португалія), голова Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC) – Раджеш Тандон (Велика Британія),  голова фонду моряків Міжнародної федерації транспортників (ITF) – Кімберлі Карлшое (Велика Британія) та інші. Серед делегатів форуму – представники найпотужніших у світі судноплавних компаній і крюїнгових агенцій, відомі у морському співтоваристві виробники морських тренажерів.

Форум проводиться за підтримкою Міністерства освіти і науки України та Міністерства інфраструктури України. У роботі форуму беруть участь перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, начальник відділу університетської освіти Департаменту вищої освіти  Міністерства освіти і науки України Алла Рибалко, представники Міністерства інфраструктури України, заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Петренко, начальник Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків Павло Буланович, представники морських навчальних і тренажерних закладів України.