20-21 квітня відбувся V Міжнародний форум з освіти, практичної підготовки та працевлаштування моряків,  що традиційно проходить на території Одеського морвокзалу під лозунгом “Партнерство заради прогресу”. Організаторами форуму виступили Національний університет “Одеська морська академія” та виставковий центр “Одеський дім”.

Форум проводився за підтримкою Міністерства освіти і науки України та Міністерства інфраструктури України. У роботі форуму взяли участь перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, начальник відділу університетської освіти Департаменту вищої освіти  Міністерства освіти і науки України Алла Рибалко, представники Міністерства інфраструктури України, заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Петренко, начальник Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків Павло Буланович, представники морських навчальних і тренажерних закладів України.

У рамках конференції були обговорені такі основні теми: глобальне судноплавство і ситуація на ринку морських трудових ресурсів; права моряків і людський фактор в судноплавстві; впровадження Конвенції про працю в морському судноплавстві MLC 2006; втома на борту; управління людськими ресурсами на борту судна і на березі; морська освіта, практичне навчання та сертифікація моряків; Манільські поправки до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти STCW; підготовка та оцінка знань моряків з використанням тренажерів.

Програмою форуму були передбачені виставка, конференція та круглі столи з питань взаємодії роботодавців і моряків, професійної кар’єри, людського фактору, морської освіти, тренажерної підготовки тощо.

У форумі приймали участь делегації понад 70 організацій і компаній з 20 країн світу – представники міжнародних морських організацій, асоціацій і адміністрацій: старший заступник директора департаменту з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) – Хіроюкі Ямада, виконавчий директор Європейської агенції з безпеки мореплавства (EMSA) – Маркку Міллі (Португалія), голова Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC) – Раджеш Тандон (Велика Британія),  голова фонду моряків Міжнародної федерації транспортників (ITF) – Кімберлі Карлшое (Велика Британія) та інші. Серед делегатів форуму – представники найпотужніших у світі судноплавних компаній і крюїнгових агенцій, відомі у морському співтоваристві виробники морських тренажерів.

Курсанти-учасники конференції отримали дипломи учасників.