1 лютого на Морському вокзалі м. Одеса відбувся випуск курсантів Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”. Захід очолив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України адмірал Ігор Воронченко. В урочистій церемонії прийняли участь аташе з питань оборони при посольстві Італії в Україні Массімо Проєтті, представники Командування ВМС ЗС України, керівний склад Інституту ВМС НУ “ОМА” та керівництво НУ «ОМА», командири кораблів, військових частин, представники органів влади, громадських організацій, духовенства, волонтери, близькі та рідні випускників.

Близько півсотні курсантів 6-го курсу отримали перші офіцерські погони, кортики та дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем “магістр”. Лейтенанти – представники усіх куточків України, серед яких дев’ятнадцять мають досвід служби за контрактом у військових підрозділах ЗС України, п’ятеро з них, до вступу в Інститут у 2014 році, виконували бойові завдання в зоні проведення АТО, а двоє – Сергій Савченко та Василь Мороз мають бойові державні нагороди «За мужність» 3-го ступеню. Разом з випускниками отримали дипломи магістів колишні військовополонені малих артилерійських катерів “Бердянськ” та “Нікополь” – лейтенанти Богдан Головаш і Владислав Костишин, які по поверненню з полону, завершили повний курс навчання, склали державні іспити та захистили магістерські роботи.

Командувач національного флоту адмірал Ігор Воронченко особисто привітав юнаків з отриманням первинного офіцерського звання та подякував батькам, керівництву і науково-педагогічного персоналу Інституту ВМС НУ «ОМА» за почесну справу у формуванні справжньої еліти та професійного офіцерського складу Військово-Морських Сил України.