Загальнодержавне значення і заслужена міжнародна репутація Національного університету «Одеська морська академія» обумовлюють необхідність оприлюднити позицію трудового і курсантського колективу стосовно хибної інформаційної хвилі стосовно нашого навчального закладу.

Обурення колективу НУ «ОМА» викликало те, що протягом кількох останніх днів окремими недостатньо поінформованими ЗМІ була неодноразово ретрансльована і перекручена інформація, отримана з соціальної мережі щодо звільнення заступника начальника відділу навчальних суден, практики та працевлаштування університету.

На жаль, у деяких повідомленнях у ЗМІ інформація була недостовірною через неповноту: не було об’єктивно висвітлено те, як оперативно, спільними зусиллями викладацького та курсантського складу ситуація була виявлена та локалізована, як про неї було повідомлено і курсантському складу, і широкому загалу.

Ми, колектив Національного університету «Одеська морська академія», переконані у тому, що подібна маніпулятивна інформаційна хвиля ЗМІ є неприпустимою відносно Українського закладу вищої освіти, в стінах якого виховуються офіцери Військово-Морських Сил України і Морської охорони Державної прикордонної служби України, готуються українські моряки, які складають значну частину командного складу екіпажів морських суден в світі. Колектив університету докладає значних зусиль для забезпечення морської могутності України, підтримки Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

У патріотизмі нашого колективу сумнівів бути не може. Наші випускники сьогодні представляються Україну та захищають інтереси українського народу в країні і за її кордонами. Випускники та члени родин курсантів беруть участь в Операції Об’єднаних Сил на Сході країни, багато курсантів і викладачів є учасниками Антитерористичної операції. Викладачі нашого Університету визнаються українськими експертами міжнародного рівня, а курсанти і випускники приносять країні міжнародне визнання. Після анексії Криму Російською Федерацією саме Одеська морська академія прийняла на себе відповідальність за належну підготовку військово-морських кадрів України, яка сьогодні здійснюється на базі Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія».

Національний університет «Одеська морська академія» був і лишається провідним українським університетом, який цінує чесність, професійну принциповість, патріотичні переконання і відвертість – все те, що необхідно для становлення дійсно Незалежної і Вільної України країною в системі європейських цінностей.