2019 рік для НУ «ОМА» є ювілейним! 75 років тому, в далекому 1944 році, 5 березня було підписано постанову Державного комітету оборони, а 7 червня – наказ, на підставі яких був створений наш навчальний заклад.

Національний університет «Одеська морська академія» давно і добре відомий у світовому морському суспільстві. За час існування з 1944 року академія мала різні найменування: Одеське вище морехідне училище (ОВМУ), Одеське вище інженерне морське училище (ОВІМУ), Одеська державна морська академія (ОДМА), Одеська національна морська академія (ОНМА), Національний університет «Одеська морська академія» (НУ«ОМА»). Протягом всієї історії навчального закладу було забезпечено високий професіоналізм науково-педагогічного персоналу, стандарти освіти і практичної підготовки курсантів, які відповідають міжнародним і національним вимогам.

За роки незалежності України Національний університет «Одеська морська академія» відкрив нові спеціальності, створив мережу відокремлених структурних підрозділів, яка включає: Азовський морський інститут (Маріуполь), Дунайський інститут (Ізмаїл), Морехідний коледж технічного флоту, Морехідне училище ім. О.І. Марінеско та  Інститут Військово-Морських Сил. Контингент курсантів та студентів академії з урахуванням структурних підрозділів складає близько 10500 осіб, крім того, підвищення кваліфікації в університеті щорічно проходять тисячі моряків. Диплом випускника НУ «ОМА» надає широкі перспективи кар’єрного росту, як на флоті, так і на березі, на підприємствах та в компаніях морської індустрії. Завдяки випускникам академії сьогодні Україна входить до п’ятірки лідерів за кількістю офіцерів на суднах світового торгівельного флоту.

З привітальним словом виступили: Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації – Колебошин С.В., заступник голови Одеської обласної ради – Дімчогло О.Д., генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки – Шаров О.І., заступник Одеського міського голови – Рябоконь П.М., командувач Військово-морськими силами Збройних сил України — Воронченко І.О., перший заступник голови Державної служби морскього та річкового транспорту України — Барінов Д.А., голова профспілки робітників морскього транспорту України — Киреєв М.І.

Під час заходу відбулась презентація книги професора Алексішина В.Г. “Літопис Одеської морської академії”. Почесні гості та випускники академії також мали змогу побачити урочисте шикування курсантів та відвідати нові лабораторії і тренажери університету.

Вітаємо всіх випускників, курсантів, співробітників та друзів університету з 75-річним ювілеєм НУ «ОМА»! Попутного вам вітру і сім футів під кілем!