10 березня 2025 року Національний університет «Одеська морська академія» (НУОМА) відвідав міський голова Одеси Геннадій Труханов з метою ознайомлення з матеріально-технічною базою та зустрічі з колективом університету.

Під час зустрічі  Геннадій Труханов  висловив свою повагу та вдячність викладацькому складу НУОМА за якість їх праці та підтримав правильний вибір здобувачів вищої освіти щодо місця навчання – в НУОМА.

Міський голова зазначив: «Випускники Одеської морської академії є амбасадорами Одеси в світі» та підкреслив, що визнанням українських моряків на світовому ринку праці Україна зобов’язана якості освіти в академії:  «Цей заклад довів світу свою потужність».

Також міський голова торкнувся питання помилковості висловлених раніше представниками Міністерства освіти і науки України намірів реорганізувати Національний університет «Одеська морська академія» в процесі оптимізації морських закладів вищої освіти.  

Геннадій Труханов повідомив, що Одеською міською радою було одностайно схвалене і направлене Президентові України звернення щодо необхідності прийняття Кабінетом Міністрів України виваженого рішення при оптимізації мережі морських закладів вищої освіти з урахуванням  стратегічного значення Національного університету «Одеська морська академія» для морської галузі України та міста Одеси.

«Оптимізацію треба робити з розумом – правильно. І ми будемо на цьому наполягати і далі», -підкреслив Генадій Труханов, завершуючи виступ.