28-29 вересня 2017 року співробітники факультету морського права та менеджменту Національного університету «Одеська морська академія» взяли участь у засіданні ІІ регіонального круглого столу «Транскордонна співпраця: проблеми та шляхи їх вирішення».

Захід було проведено в Одесі за сприяння координатора проектів в Україні Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Організаторами круглого столу виступили Національна академія прокуратури України з Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України, Національний інститут стратегічних досліджень, Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Одеський державний університет внутрішніх справ, Українська асоціація прокурорів. У засіданні круглого столу приймали участь представники Норвегії, Польщі, Молдови, Туреччини та інших країн-партнерів України.

У своїй доповіді під час відкриття круглого столу Головний військовий прокурор, заступник Генерального прокурора України Анатолій Матіос зробив важливий акцент на тому, що робота силовиків та правоохоронців, зокрема, прокурорів, в умовах гібридної війни, для кожної країни повинна набувати нових підходів та координації спільних дій всіх зацікавлених сторін.

Саме актуалізації взаємодії у такій роботі всіх зацікавлених сторін в Південному регіоні та, в цілому, в сфері безпеці на морі, були присвячені доповіді працівників факультету морського права та менеджменту НУ «ОМА» – старшого викладача кафедри морського права НУ «ОМА» Галини Півторак та начальника курсу, експерта у сфері морської охорони (експ. ICTTA), капітана другого рангу Дмитра Осадчука на тему «Акти терористичної спрямованості на морі: деякі міжнародно-правові та практичні аспекти».

Декан факультету морського права та менеджменту НУ «ОМА», доктор юридичних наук, експерт у галузі ефективної кримінально-правової політики держави в умовах розвитку Інформаційного суспільства Наталія Савінова виступила з доповіддю на тему «Детермінація тероризму: від терору до кібертерору». Доповідь була присвячена розумінню спільних рис попередніх та новітніх проявів тероризму та тероризування населення, зокрема, на прикладі сучасних реалій Південного регіону України, а також – окремим питанням підвищення ефективності роботи правоохоронних органів держави у інтерактивній взаємодії з населенням в Південному регіоні та в Україні.

За результатами роботи ІІ регіонального круглого столу «Транскордонна співпраця: проблеми та шляхи їх вирішення» було прийнято низку рекомендацій для України в цілому, а також висловлені пропозиції щодо запровадження  заходів безпеки в Південному регіоні, у тому числі – на реалізацію підвищення рівня безпеки на Одещині, як одного із головних пріоритетів Стратегічного плану дій Одеської державної адміністрації «Розумний регіон» на 2017-2019 рр.